Blogs-LV

Slimība kā valoda: Ko ķermenis patiesībā mēģina pateikt

Mūsdienu medicīna ir attīstījusies līdz neticami precīzam bioloģisko procesu aprakstam. Mēs zinām, kā darbojas šūnas, kāda ir gēnu loma, kā izpaužas iekaisumi, un kādus medikamentus pielietot noteiktās situācijās. Bet aiz šiem simptomiem, formulām un testiem bieži paliek neatbildēts viens būtisks jautājums:
Ko mans ķermenis mēģina man pateikt?
Slimība nav ienaidnieks. Tā ir valoda. Tā ir signālu sistēma, kas parāda, kur cilvēka dzīvē ir spriedze, kur ir konflikts, kur kaut kas dziļi netiek sadzirdēts. Simptoms ir kā ceļazīme, nevis sods.
Šajā rakstā mēs ielūkosimies vairākos piemēros, lai saprastu, kā caur dažādām slimībām runā zemapziņa, enerģētika un bioloģiskā inteliģence.

Kad slimība nav kļūda, bet reakcija

Pirmais būtiskais princips, kas maina skatījumu uz veselību: ķermenis nestrādā pret mums. Simptomi nav kļūmes, bet adaptīvas atbildes. Ja šī atbilde kļūst hroniska, tas nozīmē – konflikts nav atrisināts, zemapziņā joprojām deg uguns, kuru apziņa neredz.
Stresa, emociju un uztveres loma bieži tiek novērtēta par zemu. Bet, ja ilgstoši dzīvojam spriedzē, bailēs, vainas izjūtā vai sajūtā, ka mums nav atļauts būt, mūsu ķermenis to pieraksta – katrā šūnā, katrā elpā.

1. Vēzis – kad sistēma vairs nespēj samierināties

Vēzis nav tikai šūnu mutācija. Tā ir dziļa sistēmas disbalansa izpausme, bieži vien uz emocionālas un enerģētiskas bāzes. Cilvēks, kas ilgstoši nespēj būt sev, kurš apslāpē savas vēlmes, izrāda viltotu mieru, bet iekšēji jūt izmisumu – viņš rada vidi, kurā notiek šūnu sacelšanās.
Bieži vēzis parādās pēc zaudējuma, nodevības, dziļas vilšanās. Ķermenis mēģina izdzīvot caur savdabīgu “risinājumu” – šūnas sāk darīt to, ko dvēsele vairs nespēj.
Refleksija: Kurā dzīves jomā es neesmu īsts? Ko es apspiežu sevī?

2. Ekzēma – robežu jūkšana

Āda ir mūsu robeža ar pasauli. Kad cilvēks jūtas emocionāli neaizsargāts, bet viņam jāiztur kontakts, ķermenis var radīt ādas iekaisumu kā aizsargbruņu veidu. Ekzēma bieži vien parādās, kad iekšēji ir sajūta – “man pieskaras vietā, kur es negribu, lai pieskaras” vai “man trūkst siltuma, tuvības, aizsardzības.”
Ķermenis tādējādi saka: “Man vajag distanci. Vai drošību.”
Refleksija: Vai manā dzīvē ir attiecības, kurās jūtos pārkāpts vai nepamanīts?

3. Psoriāze – kliedziens no ādas dzīlēm

Psoriāze ir vēl dziļāka aizsardzības forma. Tā nav tikai ādas iekaisums – tā ir hroniska atmiņa par nepieņemšanu. Cilvēks, kurš gadiem jūtas nepieņemts, nevērtīgs, kaunīgs, var “izdzīvot” savu stāstu caur ādu. It īpaši, ja netiek runāts par sāpēm, bet tās tiek noraktas dziļi.
Āda tad kļūst par mēli, kas runā klusās, sāpīgās valodās.
Refleksija: Vai es pieņemu sevi? Vai es ļauju citiem redzēt, kas es patiesībā esmu?

4. Hipertensija – kad spiediens ir par lielu

Augsts asinsspiediens parāda sistēmisku spriedzi. Ne tikai asinsvados, bet arī dzīvē. Cilvēks, kurš uzņemas par daudz, kurš nespēj atslābināties, kurš visu kontrolē, bieži dzīvo ar paaugstinātu iekšējo “gatavību”. Bet šī gatavība ilgtermiņā ir graujoša.
Biežais zemapziņas vēstījums: “Es nedrīkstu apstāties, jo tad viss sabruks.”
Refleksija: Ko es patiesībā vēlos atlaist, bet neļauju sev?

5. Reimatoīdais artrīts – iekšējais karš

Locītavas ir saistītas ar kustību. Kad ķermenis sāk uzbrukt pašam sev, tas norāda uz apslēptu iekšēju cīņu. Cilvēks vēlas kustēties, mainīt dzīvi, bet viņš nejūtas atļauts. Dusmas tiek apspiestas, un ķermenis tās pārņem – tieši locītavās.
Šī ir slimība par brīvību, kuru esmu sev liegusi.
Refleksija: Kur es jūtos iestrēdzis? Ko es nevaru vai nedrīkstu darīt, lai gan gribu?

6. Epilepsija – enerģijas eksplozija

Epilepsijas lēkmes bieži rodas pēc intensīva emocionāla konflikta. Tās simbolizē kontroles zudumu, kad iekšējais spriegums ir pārsniedzis robežu. Cilvēks gadiem var būt turējis sevī šoku, dusmas, bailes – līdz ķermenis vairs nespēj noturēt.
Lēkme ir veids, kā sistēma atbrīvo uzkrāto. Trausla nervu sistēma mēģina restartēties.
Refleksija: Vai esmu sevī uzkrājis spriedzi, ko neesmu drosmīgi izteicis?

7. Cerebrālā trieka – dzimšanas stāsta nospiedums

Cerebrālā trieka bieži rodas jau agrīnā dzīves posmā, un tai ir fiziskas saknes. Taču arī šeit iespējams dziļāks skatījums: ķermenis ieraksta dzimšanas šoku, mātes trauksmi, vai dzimtas konfliktus. Tā var būt aizsargprogramma – labāk nekustēties, labāk nobloķēt impulsu, ja pasaule nav droša.
Šeit nav vaina. Ir stāsts, kas grib tikt sadzirdēts.
Refleksija (vecākiem vai aprūpētājiem): Vai varu pieņemt šo ķermeni ar cieņu? Vai spēju būt klātesošs, nevis glābējs?

Kopsavilkums: Ceļš atpakaļ pie sevis

Slimība ir signāls. Tā nerunā loģiski, bet simboliski. Tā saka:
“Tu sen vairs nedzirdi mani. Es klauvēju. Es pieskaros. Es saucu.”
Un brīdī, kad cilvēks apstājas, ielūkojas, elpo un pajautā – “Ko Tu man saki?” – sākas dziedināšanās. Varbūt ne uzreiz kā izārstēšana, bet kā attiecību atjaunošana ar savu ķermeni, savu stāstu un savu spēku.
Veselība Darbs ar zemapziņu
Made on
Tilda