Blogs-LV

Hipnoterapijas un Darba ar Zemapziņu ABC: Viss, Kas Tev Jāzina Sākumā

Zemapziņas loma mūsu dzīvē

Kā zemapziņa ietekmē mūsu ikdienas izvēles un uzvedību

Zemapziņa nav kaut kas noslēpumains vai ezoterisks – tā ir smadzeņu daļa, kas darbojas kā automātiska sistēma, kas ietekmē mūsu domas, jūtas un rīcību. Piemēram, kad tu mācies braukt ar velosipēdu, sākumā visa uzmanība tiek veltīta katram solim – kur likt kāju, kā noturēt līdzsvaru, kā bremzēt. Bet pēc laika šīs prasmes "pārvietojas" uz zemapziņu, un tu brauc automātiski, par to pat nedomājot. Tas pats notiek arī ar emocijām, uzvedības modeļiem un uzskatiem – tie iesakņojas dziļi un darbojas ikdienā, bieži vien bez mūsu apzinātas kontroles.
Zemapziņa var ietekmēt arī to, kā mēs reaģējam uz stresu, kādus partnerus izvēlamies, kā rīkojamies ar naudu vai kā pieņemam lēmumus darbā. Ja, piemēram, bērnībā esam dzirdējuši, ka "nauda ir ļaunuma sakne", tad pieaugot, mēs, iespējams, neapzināti izvairīsimies no bagātības, pat ja apzināti vēlamies būt turīgi. Zemapziņa rīkojas kā autopilots – tā darbojas pēc programmām, kas izveidotas dzīves laikā.
Lielākā daļa mūsu ikdienas lēmumu tiek pieņemti nevis apzināti, bet balstoties uz zemapziņas uzvedības modeļiem. Ja šie modeļi ir negatīvi vai ierobežojoši, mēs varam nonākt dzīves situācijās, kas atkārtojas vai rada ciešanas. Darbs ar zemapziņu palīdz atklāt šos modeļus, pārprogrammēt tos un radīt jaunu realitāti, kas saskan ar mūsu patiesajām vēlmēm.

Limitu un uzskatu izcelsme zemapziņā

Ierobežojošie uzskati – tie mazie iekšējie teikumi, kas saka: “es neesmu pietiekami labs”, “man nekad neveicas”, “mīlestība nav priekš manis” – parasti rodas agrā bērnībā. Tajā laikā mūsu prāts ir kā sūklis – mēs absorbējam visu no vecākiem, skolotājiem, sabiedrības un medijiem. Zemapziņa šos vērojumus uztver kā patiesību, un vēlāk dzīvē tie kļūst par fonu, pēc kura dzīvojam.
Šie uzskati var būt gan personiski, gan kolektīvi. Personiskie veidojas no individuāliem notikumiem, piemēram, ja bērns tiek ignorēts, viņš var izveidot pārliecību, ka viņš nav svarīgs. Kolektīvie uzskati nāk no sabiedrības – piemēram, sievietei nevajadzētu būt pārāk ambiciozai, vai vīrietim jābūt vienmēr stipram. Tie var būt dziļi iesakņojušies un bieži darbojas nemanāmi.
Darbs ar zemapziņu palīdz identificēt šos ierobežojumus. Kad cilvēks apzinās, ka viņa pašvērtējuma problēmas nāk no seniem, novecojušiem uzskatiem, viņš var sākt tos mainīt. Hipnoterapija ir viens no efektīvākajiem instrumentiem, lai šo procesu paātrinātu, jo tā darbojas tieši ar zemapziņas līmeni.

Pazīmes, ka zemapziņa darbojas pret tevi

Tu zini, ka esi ieķēries ierobežojošos zemapziņas programmās, ja dzīvē atkārtojas vieni un tie paši scenāriji, neskatoties uz centieniem tos mainīt. Lūk, dažas pazīmes:
  • Atkārtoti sastopies ar tiem pašiem izaicinājumiem attiecībās, darbā vai finanšu jomā.
  • Tev šķiet, ka tu sabotē savus panākumus.
  • Tev ir grūti noturēt labu garastāvokli vai pārliecību par sevi.
  • Tev ir iekšēja balss, kas pastāvīgi tevi kritizē vai šaubās par tevi.
  • Tu izjūti iekšēju konfliktu starp to, ko vēlies, un to, ko dari.
Zemapziņa vienmēr cenšas aizsargāt tevi. Ja kādreiz esi cietis no emocionālām traumām, tavs prāts var izveidot aizsardzības mehānismus, kas tevi pasargā no līdzīgām situācijām. Taču šie mehānismi var arī kavēt tavu attīstību. Piemēram, bailes no publiskas uzstāšanās var nākt no bērnības izsmiekla klases priekšā. Ja šo programmu neizmaina, tā turpinās ietekmēt tavu profesionālo un personīgo izaugsmi.
Apzinoties šīs pazīmes, vari sākt ceļu uz dziedināšanu. Ir svarīgi saprast, ka šie ierobežojumi nav tava vaina – tie ir rezultāts vecām zemapziņas programmām, kuras iespējams pārrakstīt.

Hipnoterapijas pamati

Kā notiek hipnoterapijas seanss?

Hipnoterapijas seanss ir strukturēts, mierīgs un drošs process, kas ļauj klientam piekļūt savas zemapziņas dziļākajiem līmeņiem. Daudzi cilvēki nepareizi uzskata, ka hipnoze ir kāda veida transa stāvoklis, kurā cilvēks zaudē kontroli. Patiesībā tas ir pretēji – hipnoterapijā tu esi pilnīgā kontrolē, tikai tava uzmanība ir vērsta uz iekšu, nevis uz ārējo pasauli.
Seansa sākumā terapeits veido uzticības pilnu kontaktu ar klientu. Viņš uzdod jautājumus par problēmu, kuru klients vēlas risināt – piemēram, trauksme, bailes, smēķēšanas atmešana vai pašvērtējuma celšana. Tad sākas relaksācijas fāze – terapeits izmanto nomierinošu balsi, vizualizācijas un elpošanas tehnikas, lai palīdzētu klientam atslābināties un ieiet hipnotiskajā stāvoklī.
Kad klients ir hipnozē, terapeits strādā ar viņa zemapziņu – viņš var izmantot dažādas metodes, piemēram, pozitīvu suģestiju (iedvesmojošu frāžu ievadīšanu), regresiju (atgriešanos pagātnes notikumos), iekšējā bērna dziedināšanu vai simbolisko vizualizāciju. Šajā stāvoklī cilvēks kļūst uzņēmīgāks pret jauniem uzskatiem, un vecie ierobežojumi var tikt pārprogrammēti.
Pēc aktīvās daļas klients tiek atgriezts apzinātā stāvoklī, un notiek refleksija – klients dalās sajūtās un atziņās. Seansa ilgums parasti ir 60–120 minūtes. Lai sasniegtu noturīgus rezultātus, bieži ir nepieciešami vairāki seansi – atkarībā no problēmas rakstura un dziļuma.

Ko sagaidīt pirms, laikā un pēc seansa

Pirms seansa:
Svarīgi ir sagatavoties mentāli. Pārliecinies, ka tev ir skaidrs mērķis – ko vēlies sasniegt ar hipnoterapiju? Vai tā ir konkrēta problēma (piemēram, bailes no publiskas runas), vai plašāks mērķis (piemēram, pašvērtējuma celšana)? Tu vari sagatavot arī jautājumus, ko uzdot terapeitam.
Seansa laikā:
Tu sajutīsi relaksāciju un iespējams – vieglu sapņainību vai plūsmu starp domu attēliem un sajūtām. Tas nav miegs. Tu dzirdēsi terapeita balsi, vari pat atbildēt uz jautājumiem vai pacelt roku. Katrs cilvēks izjūt šo stāvokli atšķirīgi – daži redz spilgtas vizualizācijas, citi sajūt ķermeniskus impulsus, bet citi vienkārši izjūt dziļu mieru.
Pēc seansa:
Tu, iespējams, jutīsies atsvaidzināts, atslābināts vai arī nedaudz noguris – tas ir normāli. Dažiem cilvēkiem tūlītēji rodas atklāsmes vai emocionāla izlāde, citiem izmaiņas notiek pakāpeniski tuvākajās dienās un nedēļās. Ir ieteicams pēc seansa atvēlēt laiku pārdomām un pierakstīt sajūtas.
Regulāra prakse, piemēram, pašhipnoze vai meditācija starp seansiem, var stiprināt un uzturēt terapijas rezultātus.

Drošība un mīti par hipnoterapiju

Ir daudz mītu, kas attur cilvēkus izmēģināt hipnoterapiju, bet vairums no tiem ir balstīti uz pārspīlējumiem un nepareiziem priekšstatiem. Viens no visizplatītākajiem ir uzskats, ka cilvēku hipnozē var piespiest darīt kaut ko pret savu gribu. Patiesībā – tu vienmēr esi savas apziņas kontrolē un varēsi jebkurā brīdī atvērt acis un pārtraukt seansu.
Vēl viens mīts – ka tikai "vāji" vai viegli iespaidojami cilvēki var tikt hipnotizēti. Patiesībā – ikviens, kurš spēj koncentrēties un ļauties procesa vadībai, var ieiet hipnotiskajā stāvoklī. Tas ir līdzīgs kā iedziļināšanās labā grāmatā vai filmas skatīšanās laikā – mēs "iegrimstam" un zaudējam laika izjūtu.
Drošības ziņā – hipnoterapija ir pilnīgi nekaitīga, ja to veic profesionāls, sertificēts terapeits. Tomēr tā nav burvju tablete – tā nav piemērota visiem un ne vienmēr darbojas kā tūlītējs risinājums. Tāpat hipnoterapiju nevajadzētu izmantot kā vienīgo ārstēšanas metodi nopietnu psihisku slimību gadījumā (piemēram, šizofrēnijas vai bipolārā traucējuma gadījumā).
Svarīgākais ir – izvēlies profesionāli ar pieredzi, izpēti atsauksmes un uzticies savām sajūtām. Ja jūties droši un atvērti, terapija var kļūt par spēcīgu līdzekli pašizaugsmei un dziedināšanai.

Hipnoterapijas veidi un pielietojumi

Klīniskā hipnoterapija pret regresijas hipnoterapiju

Hipnoterapijai ir vairākas filiāles, taču divas no populārākajām un visbiežāk izmantotajām ir klīniskā hipnoterapija un regresijas hipnoterapija. Lai gan abas balstās uz hipnotiskā stāvokļa izmantošanu, to pielietojums un mērķi ir atšķirīgi.
Klīniskā hipnoterapija koncentrējas uz konkrētu psiholoģisku vai fizioloģisku problēmu risināšanu. Šis veids tiek izmantots slimnīcās, psihoterapijas centros un veselības aprūpes iestādēs. Tā palīdz mazināt sāpes, pārvarēt fobijas, atbrīvoties no smēķēšanas, uzlabot miega kvalitāti vai cīnīties ar trauksmi un depresiju. Tā ir balstīta uz zinātniskām metodēm, un to bieži lieto papildus tradicionālajai psihoterapijai.
Regresijas hipnoterapija, savukārt, vērsta uz ceļojumu laikā – parasti uz bērnību, bet dažkārt arī uz iepriekšējām dzīvēm (atkarībā no klienta uzskatiem). Šīs pieejas mērķis ir atrast zemapziņas saknes traumām, ierobežojošiem uzskatiem vai uzvedības modeļiem. Piemēram, ja kāds cilvēks izjūt neizskaidrojamas bailes no ūdens, regresijas laikā var atklāt notikumu bērnībā, kur viņš bija gandrīz noslīcis. Kad šī atmiņa tiek apzināta un apstrādāta, bailes var pazust.
Izvēle starp šīm pieejām ir atkarīga no taviem mērķiem. Ja tev ir konkrēta problēma un tu meklē praktisku risinājumu – klīniskā hipnoterapija būs piemērotāka. Ja vēlies izprast sevi dziļāk un strādāt ar iekšējiem emocionāliem slāņiem – regresijas metode būs spēcīgs instruments.

Hipnoterapijas pielietojumi (stress, trauksme, atkarības, svars u.c.)

Hipnoterapijas pielietojums ir ārkārtīgi plašs, jo zemapziņas spēks ietekmē visas mūsu dzīves jomas. Lūk, daži no galvenajiem veidiem, kā cilvēki izmanto hipnozi, lai mainītu savu dzīvi:
  • Stress un trauksme: Hipnoterapija palīdz nomierināt nervu sistēmu, aktivizēt relaksācijas stāvokli un radīt mierīgas domas. Regulāras sesijas samazina stresa hormonu līmeni, uzlabo miegu un stiprina emocionālo noturību.
  • Fobijas un bailes: Ja tev ir bail no lidošanas, publiskas runas vai zirnekļiem – hipnoterapija var palīdzēt saknē mainīt šo baiļu mehānismu. Tā atrod baiļu cēloni un pārraksta zemapziņas reakcijas modeli.
  • Atkarības (smēķēšana, alkohols, cukurs): Hipnoterapija palīdz mainīt atkarības izraisošo uzvedību, iestiprinot pozitīvas alternatīvas un pārveidojot pašdestruktīvus uzskatus.
  • Svara zudums: Ēšanas paradumi bieži vien nav fiziskas vajadzības rezultāts, bet gan emocionāla kompensācija. Hipnoterapija palīdz mainīt ēšanas attiecības, palielināt motivāciju un pieņemt veselīgu dzīvesveidu.
  • Pašvērtējums un pašapziņa: Pozitīvu afirmāciju un vizualizācijas laikā tiek stiprināta pārliecība par savām spējām un vērtību.
  • Fiziskās sāpes un veselība: Hipnoze tiek izmantota arī hronisku sāpju mazināšanai, dzemdību atvieglošanai (hipnodzemdības), kā arī imunitātes stiprināšanai.
Hipnoterapija nedarbojas kā burvju nūjiņa, taču tās efekts ir spēcīgs un ilgstošs, īpaši, ja to papildina ar ikdienas zemapziņas darbu un pozitīvu domāšanu.

Rezultātu piemēri un lietotāju stāsti

Lūk, daži reāli piemēri no cilvēkiem, kuri ir piedzīvojuši pozitīvas pārmaiņas, pateicoties hipnoterapijai:
  • Linda, 34 gadi: "Man bija neizskaidrojamas bailes uzstāties publiski. Hipnoterapijas laikā atgriezos bērnībā, kur skolotāja izsmēja mani klases priekšā. Kad šo situāciju apzinājos un dziedināju, bailes vienkārši izzuda. Tagad es vadu prezentācijas ar pārliecību."
  • Mārtiņš, 47 gadi: "Esmu smēķējis 25 gadus. Nekas nelīdzēja – nikotīna plāksteri, grāmatas, pat psihologi. Vienas hipnoterapijas sesijas laikā sapratu, kāpēc man vajadzīgs cigarešu rituāls – tā bija vienīgā relaksācijas forma manā dzīvē. Pēc seansa nekad vairs neaizdedzināju."
  • Elīna, 29 gadi: "Man bija trauksme un nespēja koncentrēties. Ar regulāru hipnoterapiju es iemācījos atpazīt trigerus, nomierināt savu prātu un atgriezties tagadnē. Tagad vairs nespēju iedomāties dzīvi bez šīs tehnikas."
Šie stāsti liecina, ka hipnoterapija patiešām spēj radīt dziļas, pozitīvas izmaiņas – ja esi gatavs ieiet sevī un ļauties pārmaiņām.

Kā sākt darbu ar savu zemapziņu patstāvīgi

Pašhipnoze un tās priekšrocības

Pašhipnoze ir viena no efektīvākajām un pieejamākajām metodēm, kā strādāt ar zemapziņu bez terapeita palīdzības. Tā būtībā ir pašvadīta hipnoze, kurā tu ieej dziļā relaksācijas stāvoklī un pats sev dod pozitīvas suģestijas jeb afirmācijas. Lai gan tā var šķist sarežģīta, pašhipnozi var apgūt ikviens – ar nelielu pacietību un praksi.
Lūk, vienkārša pašhipnozes prakse, ar kuru vari sākt:
  1. Izvēlies klusu vietu. Atrodi vietu, kur netraucēs trokšņi vai citi cilvēki.
  2. Sēdi vai guli ērti. Saglabā taisnu muguru, bet neesi sasprindzis.
  3. Aizver acis un dziļi elpo. Trīsreiz ieelpo dziļi caur degunu un izelpo caur muti, atslābinot visu ķermeni.
  4. Skaiti no 10 līdz 1. Ar katru skaitli iedomājies, ka tu iegrimsti dziļākā mierā.
  5. Sāc afirmācijas. Runā vai domā pozitīvas frāzes, piemēram: “Es esmu mierīgs un pārliecināts”, “Es pieņemu sevi tādu, kāds es esmu”, “Mana zemapziņa atbalsta mani katrā solī”.
  6. Vizualizē rezultātu. Iztēlojies, kā tu jūties, izskaties un rīkojies pēc tam, kad esi sasniedzis savu mērķi.
  7. Atgriezies pamazām. Skaiti no 1 līdz 5, atver acis un izstiepies.
Pašhipnoze var ilgt no 10 līdz 30 minūtēm. Regulāra prakse palīdz nostiprināt pozitīvus uzskatus, mazināt stresu un atbrīvoties no iekšējiem ierobežojumiem.
Kāpēc pašhipnoze strādā? Jo tā aktivizē smadzeņu alfa un teta viļņus – stāvokļus, kuros zemapziņa ir visuzņēmīgākā. Šajos brīžos vecos ierobežojumus var aizstāt ar jauniem uzskatiem. Un pats labākais – tu vari to darīt jebkur un jebkad, kad jūties gatavs.

Vizualizācijas un afirmācijas tehnikas

Zemapziņa runā attēlos un sajūtās. Tāpēc vizualizācija ir viena no spēcīgākajām tehnikām darbam ar šo dziļo prāta slāni. Tā ir spēja iedomāties vēlamo rezultātu tik spilgti, ka smadzenes sāk uzskatīt to par reālu. Tāpat kā sportisti, kuri trenējas ar prātu, tu vari “repetēt” savus panākumus vēl pirms tie notiek.
Kā vizualizēt efektīvi?
  • Koncentrējies uz sajūtām. Neredzi tikai ainu, bet sajūti – kā smaržo, kā tu jūties, kā izklausās tava realitāte.
  • Esi specifisks. Vietas, cilvēki, krāsas – detaļas rada ticamību.
  • Apvieno ar afirmācijām. Kamēr vizualizē, saki sev: “Es esmu spēcīgs un apņēmīgs”, “Es sasniedzu savus mērķus viegli un ar prieku”.
Afirmācijas, savukārt, ir īsi pozitīvi teikumi, kas palīdz pārprogrammēt zemapziņu. Lai tās darbotos, tām jābūt:
  • Pozitīvām (bez vārda “ne”)
  • Tagadnes formā
  • Personīgām (es, man)
Piemēri:
  • “Es esmu drošībā.”
  • “Man ir viss nepieciešamais, lai gūtu panākumus.”
  • “Katru dienu es kļūstu labāks.”
  • “Nauda nāk pie manis brīvi un viegli.”
Pieraksti afirmācijas dienasgrāmatā, atkārto tās spoguļa priekšā vai ieraksti audio un klausies pirms miega. Ja dari to regulāri, zemapziņa tās pieņems kā jaunu realitāti.

Dienasgrāmatas un sapņu pieraksti kā instruments

Viena no vienkāršākajām, bet visjaudīgākajām metodēm zemapziņas iepazīšanai ir rakstīšana. Dienasgrāmatas ne tikai palīdz atbrīvot prātu, bet arī atklāj zemapziņas domas, par kurām mēs ikdienā neaizdomājamies.
Kā sākt rakstīt zemapziņas dienasgrāmatu?
  1. Pieraksti bez cenzūras. Katru rītu vai vakaru veltī 10–15 minūtes, lai uzrakstītu visu, kas nāk prātā – domas, jūtas, pieredzes, idejas.
  2. Uzdo sev jautājumus. Kā es šodien jutos? Ko mana zemapziņa man vēlas pateikt? Ko es atkārtoju savā dzīvē?
  3. Ievēro atkārtojošās tēmas. Laika gaitā pamanīsi domāšanas modeļus, kurus vari pārskatīt un mainīt.
Sapņu pieraksti ir vēl viens logs zemapziņas pasaulē. Sapņi bieži runā simbolos, un to analīze var atklāt dziļas patiesības.
Ieteikumi sapņu pierakstiem:
  • Tur pie gultas kladi un pildspalvu.
  • Pieraksti sapni tūlīt pēc pamošanās – pat fragmentus.
  • Atzīmē simbolus un emocijas, ko izjuti.
  • Mēģini interpretēt – ko šis sapnis varētu nozīmēt tavā dzīvē?

Noslēgums: Ceļš pie sevis sākas ar zemapziņu

Šīs metodes palīdz uzturēt ikdienas kontaktu ar zemapziņu, veidojot tiltu starp apzināto un neapzināto. Un galvenais – tās nostiprina tavu iekšējo dialogu, ļaujot dzirdēt un izprast sevi arvien dziļāk.
Darbs ar zemapziņu un hipnoterapija nav vienkārši terapijas rīki – tie ir vārti uz dziļāku izpratni par sevi un savu dzīvi. Mēs bieži domājam, ka esam tikai tas, ko redzam apzināti – mūsu domas, emocijas un lēmumi. Taču patiesībā, zem šī apzinātā slāņa slēpjas milzīgs spēks – zemapziņa, kas veido 95% no mūsu ikdienas uzvedības.

Hipnoterapija palīdz ne tikai atrast cēloni problēmai, bet arī sniedz iespēju šo problēmu dziedināt. Tā nav burvju metode, bet spēcīgs instruments, ja to lieto ar apņēmību un atvērtu sirdi. Tā sniedz iespēju apzināti izvēlēties savus uzskatus, attieksmi un ceļu dzīvē.

Svarīgākais, ko jāsaprot – zemapziņu nevar mainīt ar spēku, bet gan ar uzticību, atkārtojumu un pacietību. Vai tu izvēlēsies atkārtot vecos modeļus vai pārprogrammēt sevi panākumiem un harmonijai? Izvēle ir tavās rokās.

Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)

1. Kas īsti ir hipnoterapija?

Hipnoterapija ir terapijas metode, kuras laikā izmanto hipnozi, lai strādātu ar cilvēka zemapziņu, mainot uzvedības modeļus, emocijas un uzskatus.

2. Vai hipnoterapija ir droša?

Jā, tā ir droša metode, ja to veic kvalificēts un pieredzējis terapeits. Tu esi pilnībā apzināts un kontrolē visu seansa laikā.

3. Vai es zaudēšu kontroli hipnozes laikā?

Nē, hipnozē tu nezaudē kontroli. Tu esi dziļā relaksācijā, bet apzinies visu, kas notiek.

4. Kā es varu zināt, vai esmu hipnozē?

Tu jutīsi dziļu mieru, sapņainību, iespējams – smaguma vai viegluma sajūtu, bet tu vienmēr būsi spējīgs domāt un izvēlēties.

5. Cik efektīva ir hipnoterapija salīdzinājumā ar citām terapijām?

Daudzi cilvēki ziņo par ātrākiem un ilgstošākiem rezultātiem, īpaši strādājot ar ieradumiem, trauksmi un pašvērtējumu.

6. Cik ilgi ilgst viens hipnoterapijas seanss?

Parasti no 60 līdz 90 minūtēm.

7. Cik seansu nepieciešams, lai redzētu rezultātus?

Tas atkarīgs no problēmas – dažkārt pietiek ar 1–3 sesijām, bet dziļākiem jautājumiem var būt nepieciešamas 5–10 vai vairāk.

8. Vai hipnoterapiju var izmantot bērniem?

Jā, ar speciāli pielāgotu pieeju, hipnoterapija var palīdzēt arī bērniem, piemēram, ar miega traucējumiem, bailēm vai uzmanības trūkumu.

9. Vai ir iespējams sevi hipnotizēt?

Jā! Pašhipnoze ir efektīva metode un to var iemācīties jebkurš.

10. Vai hipnoterapija darbojas arī attālināti (online)?

Jā, daudz terapeitu piedāvā tiešsaistes seansus, un tie ir tikpat efektīvi, ja klients var nodrošināt mierīgu un netraucētu vidi.

11. Vai hipnoterapija palīdz atbrīvoties no smēķēšanas?

Jā, tā ir viena no populārākajām un efektīvākajām hipnoterapijas pielietojuma jomām.

12. Vai hipnoze var palīdzēt uzlabot pašapziņu?

Absolūti – hipnoterapija palīdz pārprogrammēt zemapziņā iesēdušos ierobežojošus uzskatus un stiprināt pozitīvu pašvērtību.

13. Kā notiek pirmā tikšanās ar hipnoterapeitu?

Parasti tā ietver sarunu par taviem mērķiem, vajadzībām un pieredzi, kā arī paskaidro, kā notiks sesija.

14. Vai hipnoterapija palīdz depresijas vai trauksmes gadījumā?

Tā var būt efektīva kā papildus metode, īpaši emocionālu cēloņu identificēšanā, taču ne aizstāj tradicionālo ārstēšanu smagu gadījumu gadījumā.

15. Vai es varu aizmigt seansa laikā?

Tu vari iegrimt dziļā relaksācijā, bet parasti paliec apzināts. Ja aizmiedz, terapeits tevi pamodinās.

16. Vai es varu atcerēties, kas notika hipnozes laikā?

Jā, lielākā daļa cilvēku atceras visu, kas tika runāts un izjusts seansa laikā.

17. Vai hipnoterapija var palīdzēt ar pagātnes traumām?

Jā, īpaši ar regresijas tehnikām var piekļūt un dziedināt bērnības un pat dzimšanas traumas.

18. Kādi ir iespējamie blakus efekti?

Parasti nav blakus efektu. Dažkārt var būt īslaicīga emocionalitāte vai nogurums, kas ātri pāriet.

19. Vai hipnoterapija var palīdzēt attiecību problēmās?

Jā, tā palīdz izprast savus zemapziņas uzskatus un modeļus, kas ietekmē attiecības.

20. Kā izvēlēties labu hipnoterapeitu?

Meklē sertificētus speciālistus ar pieredzi, labām atsauksmēm un pieeju, kas rezonē ar tevi.

Aicinājums uz izmaiņām kopā ar Māri Žundu

Jūties iestrēdzis? Atkārtojas tie paši emocionālie stāvokļi? Laiks pārmaiņām sākas ar patiesu sapratni par sevi.
Pievienojies vienīgajai diagnostikai Latvijā, kurā klienti jau pirmajā sesijā saņem emocionālu skaidrību. Tā nav parasta konsultācija – tas ir dziļš dialogs ar Tavu zemapziņu, kurš atklāj, kāpēc jūties tā, kā jūties, un piedāvā konkrētu ceļu uz pārmaiņām.
Stratēģiskā emocionālā diagnostika apvieno:
  • Hipnoterapiju
  • Rīcības plānu
  • Reālus emocionālos atvieglojumus
Tu sapratīsi. Tu sajutīsi. Tu mainīsi.
No apjukuma – uz skaidrību. No stresa – uz mieru. No ieslodzījuma – uz brīvību.
Rezervē savu vietu tagad:
Māris Žunda – Tavs ceļvedis zemapziņas pasaulē.
🎓 Sertificēts hipnoterapeits (ASV)
🌿 Pieredzējis emocionālo procesu vadītājs
💬 Vairāk nekā 300 transformējošu sesiju
Sāc savu pārmaiņu ceļu šodien. Tava zemapziņa ir gatava. Vai esi gatavs Tu?
Darbs ar zemapziņu
Made on
Tilda